Pruva Haber
Denizlerden

Arkas Aegean Link Regatta’da her yelkenci için bir fidan dikilecek

İzmir bölgesindeki yat yarışlarına büyük bir canlılık katan Arkas Aegean Link Regatta bu yıl 17-18-19 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

EAYK(Ege Açıkdeniz Yat Kulübü)Çeşme Marina ve Arkas iş birliğinde IRC ile Destek sınıflarına açık olarak düzenlene yarışlarda Çeşme parkuru kullanılacak. Etkinliğe 43 teknenin katılması bekleniyor.

EAYKÇeşme Marina ve Arkas iş birliğinde düzenlenen; Türkiye Yelken Federasyonu ve Çeşme Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen Arkas Aegean Link Regatta’nın hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.

17 Eylül’de başlayacak yelken yarışları için Türkiye Yelken Federasyonu’nun belirlediği kurallar ve Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 önlemleri çerçevesinde katılanların güvenli yarışabilmeleri için gereken tüm önlemler bu yıl da uygulanacak.

Bu kapsamda karadaki görkemli etkinliklere yer verilmeyecek Arkas Aegean Link Regatta’da Çeşme parkurunda toplam 5 yarış hedefleniyor.

PROGRAM

16 Eylül 2021 Perşembe
10:00-15:00: Kayıt işlemleri (EAYK Çeşme Marina Ofisi)

17 Eylül 2021 Cuma
10:00: Brifing (Whatsapp grubu üzerinden)
13:00: Günün ilk startı (IRC sınıfları 2, Destek 1 yarış)

18 Eylül 2021 Cumartesi
10:00: Brifing (Whatsapp grubu üzerinden)
12:00: Günün ilk startı (IRC sınıfları 2, Destek 1 yarış)

19 Eylül 2021 Pazar
10:00: Brifing (Whatsapp grubu üzerinden)
12:00: Start (Tüm sınıflar 1 yarış)
18:30: Kapanış / Kupa Töreni (Çeşme Marina Konukevi önü)

BERNARD ARKAS’TAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK MESAJI

Türkiye’de yelken sporunun gelişmesi gerektiğine inanan ve yıllardır profesyonel yelken takımı, yelken okulları ve düzenlediği yelken yarışları ile bu sporun gelişmesi için yatırım yapan Arkas Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard ArkasArkas Aegean Link Regatta hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Dünyada başarılı ve benzeri etkinliklerde süreklilik esastır. 2017 yılında düzenlemeye başladığımız Arkas Aegean Link Regatta’nın sürdürülebilirliğini önemsiyoruz.

Sürdürülebilirlik hayatın her anında odağımızda olması ve içinin doldurulması gereken bütüncül bir kavramdır. Bu nedenle bu yıl yaşadığımız doğal afetlerden ders alarak doğanın ve yaşam kaynaklarının korunmasını ‘yeşerteceğiz’ ve ‘temizleyeceğiz’ diyerek yarışımızın mottosu ile farkındalığı artırmak istedik.”

KATILAN HER YELKENCİ İÇİN BİR FİDAN DİKİLECEK

Arkas olarak 15 yıldır Çeşme koylarının temiz kalması amacıyla Turmepa ile işbirliği yaptıklarını, esas amaçlarının denizin kirletilmeden önce korunması olduğuna dikkat çeken Bernard ArkasArkas Turmepa II teknesi ile hem sıvı, hem de katı atıkları teknelerden topladıklarını belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz aylarda ülkemizin ciğerlerine düşen koru da unutmadık. Yanan ormanlarımızın yeniden yeşertilmesine destek olmak amacıyla her yarışcı adına Ege Orman Vakfı’na fidan bağışlıyoruz. İki senedir pandemi şartlarında kurallara uygun şekilde devam eden yarışımıza katılan tüm yelkencilere güvenli bir yarış diliyorum.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İYK’nın Amiral Kupası bu hafta sonu yapılacak

pruvahaber2021

Kürek sporunda Türkiye parkuru olması hedeflenen Meriç Nehri tam not aldı

pruvahaber2021

TURMEPA’da Şadan Kaptanoğlu yeniden başkan oldu

pruvahaber2021

Dipteki salyalar da bitmek üzere

pruvahaber2021

Van Gölü gelecek nesillere daha temiz aktarılacak

pruvahaber2021

Dünyada ilk kez otomatik yanaşma ve ayrılma sistemi denemesi yapıldı

pruvahaber2021

Denizlerin plastik savaşçıları

pruvahaber2021

Tuzla’da karaya oturan gemi için keşif çalışmasına başlandı

pruvahaber2021

Karadeniz Somonu ihracatında yüzde 385 artış

pruvahaber2021