Pruva Haber
Denizlerden

Çanakkale’de sular çekildi. Karaya oturan tekneler korkuttu

Çanakkale’yi ikiye bölen Sarıçay’da deniz suyunun çekilmesi nedeniyle çok sayıda balıkçı teknesi, karaya oturdu. Balıkçılar, avlanmaya çıkamadı. Bu olayı görenler ve çevrede yaşayan vatandaşlar “Deprem mi olacak” söylentisini yaymaya başladı.

Çanakkale merkezinden geçen Sarıçay’da, deniz suyunun çekilmesi nedeniyle su seviyesi düştü. Sarıçay’da bağlı bulunan balıkçı tekneleri de karaya oturdu. Balıkçılar teknelerinin balçık içinde kalmasını önlemeye çalıştı.

Deniz suyunda yaşanan ‘gel-gitler’in, suyun çekilmesine neden olduğunu söyleyen balıkçılar, teknelerinin karaya oturmasından dolayı balık avına da çıkamadı.

15 yıldır balıkçılık yapan Hasan Karakaş, suların çekilmesinin doğal bir olay olduğunu söyleyerek, “Sadece burada değil, Türkiye genelinde oluyor. Çayın durumunu görüyorsunuz. Yeni köprünün altını biraz temizlediler. Orada tekneler biraz rahat. Yeni köprüden yukarıya doğru bizim teknelerimiz çamurun içinde. Bu konuda bir önlem alınmasını istiyoruz. Balıkçılıkla günlük geçinen birçok arkadaşımız var. Sular çekilince balığa çıkamıyorlar” dedi.

dha

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sivas’tan dünyaya somon ihracatı

pruvahaber2021

TP’nin gemilerine 3 şehidin adı verildi

pruvahaber2021

Kuşadası kruvaziyerde rekor bekliyor

pruvahaber2021

Okyanus aşırı seyir yapan gemide biyoyakıt denemesi!

pruvahaber2021

Rotamız denizcilikte lider ülke konumuna gelmek

pruvahaber2021

Malakka Boğazı’nda korkunç kaza

pruvahaber2021

Issız adada geçen 33 günden sonra kurtarıldılar!

pruvahaber2021

DÜNYANIN EN BÜYÜK AÇIK DENİZ RÜZGAR TÜRBİNİ

pruvahaber2021

Marmara Denizi’nden kötü haber! Dipte göz gözü görmüyor

pruvahaber2021