Pruva Haber
Denizlerden

Deniz turizminin profesyonelleri Kuşadası’nda buluştu

Doğal güzellikleri ve el değmemiş koylarıyla ünlü turizm cenneti Aydın’ın Kuşadası ilçesi, Deniz Turizmi Birliği Derneği’nin temsilcilerini ağırladı. Turizm gelirlerinin yaklaşık yüzde 25’nin deniz turizminden elde edildiği Türkiye’de, normalleşme süreci sonrası yat ve tekne turizminin geleceği Kuşadası’nda masaya yatırıldı.

Akdeniz’in önemli kruvaziyer limanlarından Kuşadası, Deniz Turizmi Birliği Derneği’nin temsilcilerini misafir etti. Kuşadası’ndaki özel bir otelde yapılan toplantıya ülke genelindeki marinaların üst düzey yöneticileri katıldı. Toplantıda, kontrollü normalleşme süreci sonrasında marinalar ile yat ve tekne turizminin son durumu ele alındı. Barkovizyon sunumuyla katılımcılara deniz turizmi ile ilgili bilgilerin de verildiği buluşmada, Akdeniz kıyısındaki ülkelerle kıyaslandığında, Türkiye’deki marinaların çok daha kaliteli olduğu vurgulandı. Turizm gelirlerinin yaklaşık yüzde 25’nin deniz turizminden elde edildiği Türkiye’de bu oranın daha da artırılması için izlenecek yol haritası ele alındı. Pandemi nedeniyle tatil tercihlerinin değiştiğine dikkat çekilen toplantıda, yaz döneminde özellikle İskandinav ülkelerinden Türkiye’ye ziyaretçi akını olacağı belirtildi.

Genel kurul yapıldı

Toplantı sonrasında, Deniz Turizmi Birliği Derneği’nin olağan genel kurulu yapıldı. Seçimde, mevcut başkan Erkan Özatağ oy birliği ile yeniden göreve gelerek güven tazeledi. Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu; “Tuncay Özses, Can Akaltan, Onur Ugan, Yalçın Dülger, Fuat Çimen, Deniz Akaltan, Murat Gezgin, Faruk Günlü”

“Türkiye huzur ve güven veriyor”

Deniz turizminin Türkiye ekonomisine büyük katkı sunduğunu belirten Deniz Turizmi Birliği Derneği Başkanı Erkan Özatağ, “Pandemi sürecinde Türkiye, huzur ve güven ortamını sağladığı için özellikle mega yatların uğrak noktası oldu. Marinalarımızın, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Güvenli Turizm Sertifikası’nı da almaya başlamasıyla dünyada yat turizminde yabancı ülkelerden gelen ziyaretçilerin ilk tercih ettiği yer olacak. Bizleri burada ağırlayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

2021/03/deniz-turizminin-profesyonelleri-kusadasinda-bulustu-20210321AW27-1.jpg
2021/03/deniz-turizminin-profesyonelleri-kusadasinda-bulustu-20210321AW27-2.jpg

KHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Askeri çıkarma gemileri de yangınlarda görev aldı

pruvahaber2021

Marmara Denizindeki müsilaj teknik açıdan gemileri nasıl etkiliyor?

pruvahaber2021

Çanakkale’de sular çekildi. Karaya oturan tekneler korkuttu

pruvahaber2021

Çanakkale’den Sinop’a giden feribot sel mağdurlarını kurtardı

pruvahaber2021

MÜRETTEBATIN HASTALIĞINI GİZLEYEN GEMİ KAPTANI TUTUKLANDI!

pruvahaber2021

Bağırganlı Limanı’ndaki buzhane 2 bin kasa kapasiteli olacak

pruvahaber2021

Çıldır Gölü’nde kızak keyfi

pruvahaber2021

Kısıtlamasız ilk pazar günü Galata Köprüsü olta balıkçılarının akınına uğradı

pruvahaber2021

Dev gemi Süveyş Kanalı’nda karaya oturdu: Geçişler durduruldu

pruvahaber2021