Pruva Haber
Denizlerden Etkinlikler

DENİZİN İNCİLERİ SALGIN DİNLEMEDİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında 2019 yılından bu yana DENİZİN İNCİLERİ markasıyla düzenlenen etkinlik, online ortamda hazırlanan söyleşi ve görsel sunumlarla bu yıl da gerçekleşti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği DEFMED tarafından 2019 ve 2020 yıllarında IMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesiyle birlikte düzenlenerek marka haline gelen Denizin İncileri, 2021 yılında salgın psikolojisine yenik düşmedi ve DEÜ Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ile birlikte gerçekleşti. Youtube üzerinden 8 Mart 2021 tarihinde saat 11:00’de ilk gösterim prömiyeri şeklinde hazırlanan online kutlamayı yüzlerce kişi aynı anda izledi.

DEFMED Yönetim Kurulu Başkanı Orçun Erbayraktar ve DEÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Durmuş Ali Deveci‘nin günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalarının ardından 2019 ve 2020 yıllarında gerçekleşen etkinliklerin kısa sunumları yayınlandı. Hemen arkasından DEÜ Denizcilik Fakültesi kadın mezunları tarafından ‘Denizcilik sektöründe kariyer rotaları‘ isimli söyleşi gerçekleşti. Doç. Dr. Derya Atlay Işık‘ın moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşinin konuşmacıları ise satış ve ağ fiyatlama sorumlusu Seda Şen, Kıyı Emniyeti İzmir İşletme Müdürü Pelin Devrim, uzakyol ikinci mühendisi Sinem Çolak, uzakyol vardiya zabiti Hande İpek Yamanel oldular.

Türkiye’nin dört bir yanında denizcilik sektörüne emek veren kadınların mesajları ve sektör hatıraları ile son bulan Denizin İncileri etkinliği, korona virüsü salgını olmasına rağmen gerçekleşerek kadınlarımıza verilen değeri bir kere daha göstermiş oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ufkun Kitap Gemisi Köy Okullarına Ulaştı

pruvahaber2021

Yeşil römorkör filosu kuruluyor

pruvahaber2021

Türkiye’de bir ilk: Balıkçılık turizmi için pilot çalışma yapıldı

pruvahaber2021

Su altı işçilerinin deniz patlıcanı mesaisi

pruvahaber2021

2,8 milyar dolara mal olan Lamu Limanı’na ilk gemi yanaştı

pruvahaber2021

Bursa’da denize deneme ağları atıldı

pruvahaber2021

Van’daki balık ölümlerinin nedeni ‘ötrofikasyon’

pruvahaber2021

Deniz Kızları, Teos Marina’da bir araya gelecek

pruvahaber2021

Rüzgar Sörfü Slalom Milli Takımı belli oldu

pruvahaber2021