Pruva Haber
İş Dünyası

DFDS gemisine uluslararası ödül

DFDS Akdeniz İş Birimi’nin bağlı olduğu Avrupa’nın 22 – 23 Eylül tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleştirilen ve denizcilik sektörünün liderlerini bir araya getiren ”Avrupa Feribot Denizcilik Zirvesi” (Ferry Shipping Summit) kapsamında DFDS filosundaki eşsiz Ro–Ro gemisi büyük ödülün sahibi oldu. Ödül, zirvenin organizatörleri Bo-Lennart Thorbjörnsson ve Frans Baud tarafından verildi.

DFDS gemisine uluslararası ödül

Denizcilik ve lojistik alanlarında Avrupa’nın lider firması Danimarkalı DFDS, 22 – 23 Eylül tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleştirilen Avrupa Feribot Denizcilik Zirvesi’nde eşsiz dev Ro–Ro gemisi ile uluslararası büyük ödülün sahibi oldu. Avrupa’da denizcilik sektörünün ve endüstri liderlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir buluşma olarak gerçekleştirilen ve prestijli bir feribot ve taşımacılık konferansı konsepti olarak tanınan zirvede Ocak 2019 ile Ocak 2021 tarihleri arasında filosuna altı gemi ekleyen DFDS; mega Ro–Ro gemisindeki üstün özelliklerle “2020 Yılın Ro-Ro gemisi” ödülünün sahibi oldu.

– 450 treyler kapasitesi

– Benzersiz rampa sistemi

– Eşzamanlı yükleme ve boşaltma ve çok hızlı geri dönüş süreleri ile öne çıkan Ro-Ro gemileri ile Ro-Ro gemilerinin kapasiteleri ve eşsiz özellikleri sayesinde “2020 Yılın Ro-Ro gemisi” ödülünü DFDS filosundaki Mega yük gemisi aldı. DFDS Mega yük feribotlarının tasarımı ünlü tasarım, mühendislik ve proje yönetimi danışmanlık şirketi Knud. E. Hansen tarafından gerçekleştirildi. Knud. E. Hansen, 1937’den beri dünyanın dört bir yanındaki tersanelere ve gemi sahiplerine kapsamlı bir dizi tasarım sunuyor. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lojistik güçlü ise Türkiye güçlüdür

pruvahaber2021

Konteyner navlunları zirve yaptı

pruvahaber2021

Sigorta sektöründen aşı lojistiğinde büyük sınav

pruvahaber2021

Bodrum İçmeler Liman İşletmesi DTO ortaklığında kuruluyor

pruvahaber2021

Gemi ve yat sektöründe ihracat 3 kat arttı

pruvahaber2021

Spor arabadan esinlenerek yapılan tekne tanıtıldı

pruvahaber2021

Çin, Hint denizci çalıştıran gemilerin yanaşmasını yasakladı!

pruvahaber2021

Fitch: Küresel navlun fiyatları kısa vadede yüksek kalmaya devam edecek

pruvahaber2021

Hopaport’ta yangın söndürme tatbikatı

pruvahaber2021