Pruva Haber
Aktüalite

Gazeteci Gökhan Karakaş sualtı gazeteciliğini anlattı

Gazeteci Gökhan Karakaş, Çamlimanı Akademi’de yaptığı ‘Sualtında gazeteci olmak’ sunumuyla 16 yıldır gerçekleştirdiği dalışlarda Marmara Denizi, Saros Körfezi, Akdeniz ve Ege Denizi kıyılarında elde ettiği verileri ve izlenimlerini paylaştı.

Gazeteci Gökhan Karakaş sualtı gazeteciliğini anlattı

İklim değişikliği ve kuraklık gibi küresel sorunların yanı sıra müsilaj gibi ulusal sorunlar üzerine haber yapan Milliyet Gazetesi Kıdemli Muhabiri Gökhan Karakaş, Çamlimanı Akademi’nin konuğu olacak. Karakaş, 16 yıldır dalış yaptığı Türkiye denizlerinde karşılaştığı sorunları ve bilim insanlarının ürettiği çözüm önerilerini Çamlimanı Akademi’nin Zoom üzerinden yapılacak toplantısında anlattı. 

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli subayların bir araya gelerek kurduğu Çamlimanı Akademi’nin, toplumun kültür ve tarihe duyduğu ihtiyacı karşılamak için düzenlediği sanal konferanslar büyüyerek devam ediyor. Küresel koronavirüs pandemisi sürerken tarih, kültür, sanat, edebiyat, hukuk, coğrafya ve bilim gibi konu başlıklarında alanında deneyimli ve söz sahibi isimleri meraklılarla buluşturan Çamlimanı Akademi’nin programları birbirinden ilginç konuları barındırıyor. Denizlerimizin korunması, canlı yaşamının devamı ve sürdürülebilir balıkçılık gibi ulusal konuların yanı sıra iklim değişikliği, kuraklık, geri dönüşüm ve plastik gibi küresel sorunlar üzerine çalışmalar yapan Milliyet Gazetesi Kıdemli Muhabiri Gökhan Karakaş, Çamlimanı Akademi’nin konuğu oldu. ‘Sualtında Gazeteci Olmak’ başlıklı sunumda Karakaş, Marmara Denizi’nin yanı sıra Saros Körfezi ile Akdeniz ve Ege Denizi kıyılarında yaptığı dalışlardan elde ettiği verileri paylaştı. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap Önerisi: Gelecek Geldi

pruvahaber2021

Kitap Önerisi: Hey Gidi Yıllar

pruvahaber2021

Bir Deniz Altı Keşfi Macerası: Octonauts

pruvahaber2021

Gezi Önerisi: Balık Gölü

pruvahaber2021

Araştırmaya göre okyanuslardaki ‘metan yiyen mikroplar’ dünyanın sıcaklığını dengeliyor

pruvahaber2021

Film Önerisi: Man’s Favorite Sport (1964)

pruvahaber2021

Çanakkale Muharebeleri’nin cephe gerisindeki sağlık hizmetleri müzede anlatılacak

pruvahaber2021

‘BİR UMUT MARMARA’ BELGESELİ YAYINLANDI…

pruvahaber2021

GEMİLERİN REHBERİ TARİHİ FENER, RESTORE EDİLİYOR

pruvahaber2021