Pruva Haber
İş Dünyası

Geçmişten Geleceğe UTİKAD ekibi İzmir’de projelerini anlattı

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği’nin (UTİKAD), 38. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda aday olan Geçmişten Geleceğe UTİKAD ekibinin lideri Dr. Kayıhan Özdemir Turan, “Pandemi nedeniyle gerçekleştiremediğimiz 38. Seçimli Genel Kurulu 15 Eylül’ de yapacağız. Yapılan her çaba ve emek gönüllülük işiyle yapılıyor. Bunun değerini biliyoruz. Biz bu göreve talip olurken yapılamayanları dile getirerek talip olmadık. Biz tam tersi yapılanları takdir ettik. Bugün de Lojistik anlamda çok önemli faaliyetlerin icra edildiği bir yerdeyiz. İzmir’de olmaktan çok mutluyuz.” dedi.

“PANDEMİ NEDENİYLE GERÇEKLEŞTİREMEDİĞİMİZ 38. SEÇİMLİ GENEL KURULU 15 EYLÜL’ DE YAPACAĞIZ” 

Sektör temsilcileri ve basın mensuplarıyla İzmir’de bir araya gelen Geçmişten Geleceğe UTİKAD ekibinin lideri Dr. Kayıhan Özdemir Turan, “15 Eylül’de İstanbul’da yapacağımız, 38. Seçimli Genel Kurulu’na tüm üyelerimizi bekliyoruz. 34 yıllık geçmişe sahip derneğimizde, bu yıl ilk defa iki listeli bir yarış söz konusu. Bu yarış yaklaşık bir yıldır devam ediyor. Geçtiğimiz Eylül ayında dernek üyelerimiz, sektörle paylaştığımız yönetime aday olma fikrimiz ve hedeflerimizin üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Pandemi nedeniyle gerçekleştiremediğimiz 38. Seçimli Genel Kurulu 15 Eylül’de İstanbul’da gerçekleştireceğiz” dedi.

Turan, “Hedeflerimizden bir tanesi, derneğimizin üye sayısını artırmak. 458 olan üye sayımızı, yüksek rakamlarla ifade edebiliyor olmamız lazım. Mümkünse binlere yaklaştırmamız gerekiyor. Bu yönde de attığımız adımlar sonucunda şu an 520’li rakamları yakaladık. Daha göreve gelmeden yüzde 13 düzeyinde bir artış sağlamış durumundayız. Göreve geldikten sonra bu rakamı daha da yükseltmeyi hedefliyoruz. Derneğimizin temsil edildiği il sayısında da bir artış söz konusu. Şu an için 22 ilde temsil ediliyoruz. Dolayısıyla yüzde 37’lik bir artışı henüz göreve gelmeden yapmış olmanın motivasyonunu ve sevincini yaşıyoruz. Derneğimizin Mersin ve İzmir’de temsilcilikleri var. Temsilcilik sayılarını artıracağız. Bunun gibi bir sürü hedefimiz var. Biz bu yola çıkarken iyi niyetle yola çıktık. Bu iyi niyetle yola çıkmak; 34 yıl boyunca UTİKAD’ın bir marka değerine sahip olması, hem kamu, hem de devlet organları, paydaşlar ve sektör tarafından kabul edilmesi önemli bir başarı. Bu başarıyı sağlayan UTİKAD çalışanlarına, emek harcayan geçmiş dönem meslektaşlarımız ve şu anda görevde olan arkadaşlarımızın hepsini takdir ve teşekkür ediyor, hepsine saygı duyuyoruz. Yapılan her çaba ve emek gönüllülük işi ile yapılıyor. Bunun değerini biliyoruz. Biz bu göreve talip olurken yapılamayanları dile getirerek talip olmadık. Biz tam tersi yapılanları takdir ettik. Bizden önce görev yapanların yaptıklarına benzer olarak, belirlediğimiz hedeflerle bunları hayata geçirerek başarıyla bu çatı altında toplandık. Bir kaç tane tuğla ekleyebilme hevesi ve motivasyonuyla yola çıktık” diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Süveyş Kanalı Olayında Tazminat Kavgaları

pruvahaber2021

Zonguldak’ın yeni enerji üssü oldu

pruvahaber2021

Seka Limanı satıldı, itirazlar sürüyor

pruvahaber2021

Bakanlıktan gemi tedarikçilerinin yüzünü güldürecek adım

pruvahaber2021

HMM, 12 adet konteyner gemisi sipariş etti!

pruvahaber2021

MSC Seashore teslim edildi: İtalya’da inşa edilen en büyük kruvaziyer gemisi!

pruvahaber2021

Oba Grup, 2 gemi ile 10 bin konteyner satın aldı

pruvahaber2021

Sarp Intermodal’den 41 milyon liralık konteyner yatırımı

pruvahaber2021

Denizcilik yakıtları üretiminde büyük artış

pruvahaber2021