Pruva Haber
İş Dünyası

Hopaport’ta yangın söndürme tatbikatı

Hopaport’un planlı tatbikatlarından biri olan yangın söndürme tatbikatı liman operasyon sahasında liman çalışanlarında katılımı ile gerçekleştirildi.

Hopaport'ta yangın söndürme tatbikatı

Hopaport’un planlı tatbikatlarından olan yangın söndürme tatbikatı liman sahasında gerçeğini aratmayacak şekilde yapıldı. Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’in de katıldığı tatbikatı Exfire Mühendislik Yangın Mühendisi Gencay Güral Ünsal tarafından verildi. İki aşamalı gerçekleştirilen yangın söndürme tatbikatının ilk etabında liman toplantı salonunda “Yangın nedir, yangının sınıfları, yangının nedenleri ve yangından korunma yöntemleri” konularında slayt gösterileri ile desteklenen teorik eğitimler ve bilgiler verildi.

İlk etap toplantı sonrasında yangın ekipleri, söndürme, koruma ve ilk yardım ekipleri oluşturuldu.

Toplantının ikinci etabında da liman operasyon sahasında pratik eğitim verildi. Tüm departmanlarda çalışan personelinde belirli aralıklarla katıldığı yangın söndürme tatbikatı yangının başladığına dair sirenlerin çalması ile başladı. İkinci etapta İtfaiye-sağlık ve güvenlik güçlerine haber verilmesi ardından Hopa İtfaiyesi’ne bağlı iki yangın söndürme aracının limana gelmesi sağlandı.

Tatbikat kapsamında katı, sıvı ve gaz yangınlarına nasıl müdahale konuşunda pratik eğitim verildi. Yangın Söndürme Uzmanı Gencay Güral Ünsal, yangın anında ne yapılacağı nasıl hareket edileceği ve yangına nasıl müdahale edileceği pratik olarak gösterilmesi ardından tatbikatta sona erdi.

Tatbikatla ilgili bir değerlendirme yapan Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Hopaport’ta her yıl planlı eğitimlerin verilmeye devam ettiğini ifade ederek “Her eğitimin ikinci aşamasında teorik eğitimde anlatılanlar, pratikte eğitime katılan personele gösterilmektedir. Yangın Söndürme tatbikatlarımızı her yıl yapmaktayız ve günün şartlarına göre alınması gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Bu konuda alanında uzman Exfire Mühendislik Yangın ve Güvenlik’ten danışmanlık hizmeti almaktayız. İki etap halinde gerçekleştirilen bu tatbikatımızı da başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.  Exfire Mühendislik Yangın mühendisi Gencay Güral Ünsal beye gösterdiği üstün gayretten dolayı teşekkür ediyorum. İK Müdürümüz Sayın Turan Kılıç ve İSG Uzmanımız Sayın Emine Gümüşkaya ile yangın söndürme tatbikatında görev alan tüm personelimize de gösterdikleri başarılı çabaları için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

200 MİLYON DOLARLIK KAYBA YOL AÇAN GOLDEN RAY GEMİSİNİN ALABORA OLMA NEDENİ ORTAYA ÇIKTI!

pruvahaber2021

Lashing sigortası tüm dünya limanlarında geçerli

pruvahaber2021

Uluslararası ticarette zor dönem

pruvahaber2021

LİMAN İŞÇİLERİNDEN OTONOM GEMİ TEPKİSİ

pruvahaber2021

TİM Başkanı Gülle: Çok yakında Türkiye Lojistik Portalı’nı faaliyete geçireceğiz

pruvahaber2021

TARİHE GEÇECEK TAŞIMACILIK! 1.400 KONTEYNER, CAPESİZE İLE TAŞINACAK…

pruvahaber2021

Konteyner Krizinde İkinci Dalga Mı Geliyor?

pruvahaber2021

QTerminals Antalya’nın hedefi büyük

pruvahaber2021

Türkiye lojistikte köprü ülke oldu

pruvahaber2021