Pruva Haber
Denizlerden

İstanbul Boğazı’nda sıra dışı gösteri

Red Bull Motokros sporcusu Avustralyalı Robbie Maddison motosikletiyle Avrupa’dan Asya’ya deniz üzerinde geçti.

 İstanbul Boğazı’nda sıra dışı gösteri

Red Bull sporcusu Avustalyalı Robbie Maddison kendi tasarladığı özel motosikletiyle deniz üzerinde Avrupa’dan Asya’ya geçti. Ortaköy Meydanı’nın kıyısından harekete geçen Maddison, Anadolu yakasında Beylerbeyi Parkı’na uğrayarak tekrar Ortaköy’e döndü. Maddison’un deniz üzerindeki bu performansı yaklaşık 3 dakika sürdü. Suyun üzerinde saatte 70 kilometre hıza ulaşan Maddison’un gösterisini birçok vatandaşta keyifle izledi.

Motosikletiyle 1 buçuk dakikada Avrupa’dan Asya’ya geçti

Deniz üzerindeki gösteriye ilişkin açıklamalarda bulunan Red Bull sporcusu Robbie Maddison, ”İstanbul Boğazı’nda bu gösteriyi yapmak benim hayalimdi, hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Çocukluğumdan beri sörf yapıyordum, motoru kendim tasarladım. Motosikletin üzerinde uzmanlar tarafından değişiklikler yapıldı. Şimdiye kadar başardığım en zor görev buradaki bu gösteriydi. Hedeflerinize adım adım inanarak ilerleyin, bu şekilde adımlarınızı atarsanız başaramayacağınız şey yoktur. Deniz üzerinde Asya’ya geçmem 1 buçuk dakika aldı. Dönüşümde 1 buçuk dakika aldı, toplam 3 dakikada Avrupa’dan Asya’ya geçip, Asya’dan da Avrupa’ya döndüm. Fakat hazırlık 1 sene sürdüğü için bu gösteri benim için 1 sene artı 3 dakika sürdü” şeklinde konuştu.

Maddison’un performansı için 150 kişilik bir ekip çalıştı. Madisson’un özel motosikleti için tamamen geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak iki rampa tasarlandı. Bu rampalar motosikletin denize iniş çıkış yapılacağı yerlerde kullanıldı.

Ayrıca İstanbul Boğazı’nda ki gösteri için gerekli tüm izinler alınarak hazırlıklar yapıldı. Deniz üzerindeki performans sergilenirken deniz trafiğe kapatıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Japon dökme yük gemisi mülteciler tarafından kaçırıldı!

pruvahaber2021

TÜRKKAPDER yönetimi yeniden aday olacak

pruvahaber2021

Türkiye’nin ilk acil müdahale gemisi: Nene Hatun

pruvahaber2021

Deniz Kuvvetleri yangına müdahale ediyor

pruvahaber2021

Kruvaziyer sektörü tarihi rekora hazırlanıyor

pruvahaber2021

Kayalıklıklara çarpan yattaki 6 kişi kurtarıldı

pruvahaber2021

Ufuk Teker: Denizciler yıpranır

pruvahaber2021

İstanbul Boğazı transit gemi geçişlerine kapatıldı

pruvahaber2021

İnci kefalleri suya geri bırakıldı

pruvahaber2021