Pruva Haber
Aktüalite İş Dünyası

“Kadın İçin Taşıyoruz” projesine Atlas Jüri Özel Ödülü

DFDS Akdeniz İş Birimi’nin, KAGİDER iş birliği ile hayata geçirdiği ”Kadın İçin Taşıyoruz” projesi, Atlas 12. Lojistik Ödüllerinde Jüri Özel ödülü ile ödüllendirildi.

“Kadın İçin Taşıyoruz” projesine Atlas Jüri Özel Ödülü

DFDS Akdeniz İş Birimi ve KAGİDER iş birliği ile hayata geçirilen “Kadın İçin Taşıyoruz” projesi, lojistik şirketlerinin bir araya geldiği ‘Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı’ kapsamında düzenlenen Atlas 12. Lojistik Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Kadın İçin Taşıyoruz projesi; iş dünyası, girişimciler, kanaat önderleri ve kamuoyu nezdinde kadın girişimcilerin yetersiz sayısına dair farkındalığı artırmak ve ülke ekonomisine gerçek katkı sağlamak amacıyla DFDS Akdeniz İş Birimi ve KAGİDER iş birliğiyle hayata geçirildi.

Proje, pandemi sürecinde desteğe ihtiyacı artan kadın girişimcilerin en büyük maliyeti olan lojistiği ortadan kaldırarak kadın girişimciler için fırsat eşitliği yaratıyor. DFDS Akdeniz İş Birimi, proje kapsamında kadın üreticilerin ürünlerini, Pendik, Yalova ve Mersin kalkışlı taşımacılık ağında ücretsiz olarak Avrupa’ya ve Kuzey Afrika’ya taşıdı.

Proje kapsamında şu ana kadar 13 kadın girişimcinin ihracat ürünlerinde 41 lojistik çözüm ortağı ile toplam 20 taşıma gerçekleştirdi. Savunma, tekstil, gıda, emaye sektörlerinde taşıma gerçekleştirilen destek, uluslararası bir boyut kazanmayı da sürdürüyor.

KADINLAR EKONOMİK HAYATI GÜÇLENDİRİYOR

DFDS Akdeniz İş Birimi Başkanı Lars Hoffmann, kazandıkları ödül ile ilgili olarak şöyle konuştu: “DFDS olarak, Avrupa’nın en büyük denizcilik ve lojistik şirketlerinden biri konumundayız. Bu gücümüzü girişimci kadınların hizmetine sunarak, kadınların rekabetçi piyasalara ulaşabilmeleri ve pazara erişimlerindeki sıkıntıları aşmaları için kıymetli bir destek verdiğimize inanıyoruz. Atlas 12. Lojistik Ödülleri’nde Özel Jüri Ödülü’ne layık görülmek bizi gururlandırdı. Kadınların iş hayatında ve ekonomik hayatta daha güçlü olarak yer almasını desteklemeye devam edeceğiz.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cosco 1,5 milyar dolar değerinde 10 konteyner gemisi siparişi verdi!

pruvahaber2021

Zonguldak’ın yeni enerji üssü oldu

pruvahaber2021

Fransa, balıkçılık krizinde İngiltere’ye yaptırımları erteledi

pruvahaber2021

Araştırmaya göre okyanuslardaki ‘metan yiyen mikroplar’ dünyanın sıcaklığını dengeliyor

pruvahaber2021

Gemi ve yat sektöründe ihracat 3 kat arttı

pruvahaber2021

Çin, Trafik ve navlun artınca demiryoluna yoğunlaştı

pruvahaber2021

Japonya’ya verilen gemi siparişleri Ekim ayında artış gösterdi

pruvahaber2021

Süveyş Kanalı’na ‘Süper Ay’ etkisi: Nasıl yardımcı oldu?

pruvahaber2021

UTİKAD, Ayşem Ulusoy’a Emanet

pruvahaber2021