Pruva Haber
Denizlerden

Marmaris Yarışını Yapacak

Koronavirüs salgınında tek güne sıkıştırılan yat yarışları, hafta sonu yasaklarının iki güne çıkarılması üzerine mevcut programı bozdu.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü“özel izni” iki güne çıkartarak Erol metin Erdoğan Kupası’nı “kurtardı”TAYK ise bu hafta sonu yapılacak yarış için “olur” alabilirse izin için kaymakamlığa başvuracak.

Programdaki yarışlarını mevcut şartlara uyarlayan kulüplerin planları, dün akşam yapılan açıklama ile bozuldu. Paylaşılan haritada İstanbulİzmir ve Muğla’nın “kırmızı”ya (çok yüksek risk) bürünmesi sonucu bu iller iki güne çıkartılan sokağa çıkma yasağı ile tüm hafta sonunu “kaybetti”.  Haberin duyulması ile kulüplerin ve yöneticilerin telefonları susmak bilmedi. Herkes programın nereye evrileceğini ve yarışların yapılıp yapılmayacağını öğrenme telaşına düştü. İlk haber, yarışını Marmaris Kaymakamlığı’ndan aldığı “özel izin” ile 3-4 Nisan’da yapmaya hazırlanan MIYC’tan (Marmaris Uluslararası Yat Kulübü) geldi. Bugün yapılan açıklama ile kaymakamlık ile görüşüldüğü, Pazar günü için aldıkları iznin Cumartesi günü de geçerli olacağı ve Erol Metin Erdoğan Kupası’nın planlandığı gibi gerçekleştirileceği duyuruldu. Ancak 16-18 Nisan tarihlerine işaretli ve sadece üniversiteli yelkencilerin katılımına açık Campus Cup’ın yapılıp yapılamayacağı, Çarşamba günü (yarın) gerçekleştirilecek Genel Kurul Toplantısı’nda ele alınacak.

TAYK “ÇIKIŞ YOLU” ARIYOR
 
İstanbul’da sezon açılışını 3 Nisan’da Fahir Çelikbaş Kupası ile yapacak TAYK (Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü), etkinliğinin Cumartesi günü olması nedeniyle dün akşama kadar rahattı. Ancak son kararlar onu da etkiledi. Marmaris’te olduğu gibi “özel izin” ile yarışını yapabilmek için ilgili kuruluşlardan “olur” bekleyen TAYK, olumlu geri dönüş alabildiği takdirde izin için kaymakamlığa başvurusunu yapacak. Ancak İstanbulcoğrafi ve fiziksel ortam açısından Marmaris kadar şanslı olmayabilir. Yine de yarış yapılabildiği takdirde, zorunlu tutulması planlanan PCR testleri tekne sahiplerine 2.500-3.000 TL gibi bir ek maliyet de yükleyecek.

TURKSAIL

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deniz Salyası İçin Ortak Bildiri Yayınlandı

pruvahaber2021

Bakan Varank dünyanın en büyük gemisine ilk kaynağı yaptı

pruvahaber2021

Korsanlar tarafından kaçırılan 15 Türk denizci kurtarıldı

pruvahaber2021

Amatör balıkçılara denetim

pruvahaber2021

NORVEÇ’TE ATLAS OKYANUSU’NA KADAR ULAŞAN KLOR SIZINTISI 100 BİN SOMONU ÖLDÜRDÜ

pruvahaber2021

Dalış tutkunları Doğu Akdeniz’i atıklardan arındırıyor

pruvahaber2021

Dev konteyner vinçlerin kurulumu Trabzon’da yapılacak

pruvahaber2021

Demre’ye yat limanı geliyor

pruvahaber2021

Saklı cennet ‘Acarlar Longozunu’ besleyen derelerde balık ölümleri çoğaldı

pruvahaber2021