Pruva Haber
Denizlerden

Mersin Limanı, petrol kirliliğine karşı harekete geçti

Mersin Uluslararası Limanı, Doğu Akdeniz’de tedirginlik yaratan petrol kirliliğine müdahale etti.

Mersin Limanı, petrol kirliliğine karşı harekete geçti

Mersin Uluslararası Limanı İşletmeciliği A.Ş. Suriye’den Türkiye karasularına gelen petrol kirliliğine karşı harekete geçti.

Mersin Limanı, Türkiye’nin Doğu Akdeniz kıyıları ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kıyılarını tehdit eden kirliliği Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğüne bağlı ekiplerle birlikte bertaraf eden MIP-4 römorkörü ve personeli ile, görevini başarıyla yerine getirdikten sonra Mersin’e döndü.

Görev yapan MIP personeline teşekkür eden MIP yönetimi, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Suriye’nin Banyas kasabasındaki termik santralden 23 Ağustos 2021 tarihinde sızmaya başlayan 15.000 ton fuel oil, Doğu Akdeniz’de uluslararası büyüklükte bir çevre kirliliğine sebebiyet vermiştir.

KKTC kıyılarının yanı sıra Hatay, Adana ve Mersin şehirlerini de tehdit eden kirliliğe müdahale etmek ve kamu vazifesini yerine getirmek üzere MIP-4 römorkörümüz, 13 personeli ile birlikte ivedilikle kirlilik bölgesine sevk edilmiştir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler ile Samandağ ve İskenderun ilçelerinde gece gündüz başarılı şekilde kirliliğe müdahale eden römorkör ve personelimiz 10 Eylül 2021 Cuma günü limanımıza dönmüştür.

MIP ailesi olarak, deniz yaşamını ve insanlığı tehdit eden bu büyük felakete müdahale eden personelimize gösterdikleri üstün gayretleri sebebi ile teşekkürlerimizi sunarız.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

95 kruvaziyer Türkiye’yi rotadan çıkardı

pruvahaber2021

Milas’ta yangın bölgesindeki vatandaşlar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı gemileriyle tahliye ediliyor

pruvahaber2021

2,8 milyar dolara mal olan Lamu Limanı’na ilk gemi yanaştı

pruvahaber2021

LİMANA YANAŞAN RO-RO GEMİSİ KÜLE DÖNDÜ

pruvahaber2021

Ordu’da sel sonrası sahil çamura büründü

pruvahaber2021

TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu’nun İstişare Toplantısı İstanbul’da yapıldı

pruvahaber2021

TÜBİTAK Marmara Araştırma Gemisi, İzmir’e döndü

pruvahaber2021

Alican Kaynar Portekiz’de Avrupa 5’incisi oldu

pruvahaber2021

TÜRK YATLARINA, ADALAR YASAĞI KALKTI

pruvahaber2021