Pruva Haber
Aktüalite Denizlerden

MSC Cruises’ın yeni amiral gemisi MSC Seashore

MSC Cruises’ın bugüne kadarki en yeni ve en yenilikçi gemisinin isim töreni Ilk kez özel bir adada yapılacak. Sophia Loren, 19 gemilik filonun içerisinde, 16. gemiyi isimlendirecek. Süper Mercan Programınının desteklenmesi adına MSC Vakfı’nın Deniz Koruma Merkezi etkinliği gerçekleştirilecek.

MSC Cruises'ın yeni amiral gemisi MSC Seashore

Dünyanın en büyük üçüncü yolcu gemisi markası olan MSC Cruises, bu akşam Bahamalar’daki Ocean Cay MSC Marine Reserve adasında en yeni amiral gemisi MSC Seashore’ın resmi olarak isimlendirme törenini gerçekleştirecek. Gemi dün PortMiami’den yola çıktı ve bu özel adada bir yolcu gemisinin ilk adlandırma töreni olacak. Törende MSC Cruises’ın son gemisinin isimlendirmesini 16. kez Hollywood yıldızı Sophia Loren yapacak.

Etkinliğe dünyanın dört bir yanından seyahat danışmanları ve medyanın yanı sıra diğer önemli VIP misafirler ve ortaklar katılacak. Etkinlikte MSC misafirleri, göz kamaştırıcı yeni geminin ve filonun büyüleyici özel adasının sunduğu ayrıca gemide sonsuz eğlence ve aktiviteler ile çeşitli bar ve restoranlar da dahil her şeyi deneyimleme şansına sahip olacaklar, Akşam şenlikleri hem gemide hem de adada gerçekleşecek, çünkü gemi gece boyunca adada kalacak ve şık bir gala yemeğinin yanı sıra Rock and Roll Hall of Fame adayı ve üç Grammy Ödüllü Nile Rodgers ve grubu Chic’ten canlı etkinlikler sunulacak.

MSC SEASHORE

MSC Seashore, MSC Cruises’ın yenilikçi ve göz alıcı tasarım özellikleriyle tanınan ve konukları denizle daha yakından buluşturmayı hedefleyen ilk Seaside EVO gemisidir. Bu gemi sınıfı, Miami sahil apartmanları tarzında tasarlanmış, hattın öncü Seaside sınıfının bir evrimi ve geliştirmesidir. Misafir deneyimini yükseltmek ve zenginleştirmek için ortak alanların 65’i yeniden tasarlandı ve MSC Seashore böylece konuklara yepyeni alanlar, özellikler ve deneyimler sunacak.

MSC Cruises’ın yeni amiral gemisi MSC Seashore’ın öne çıkan özellikleri şunlardır:

•             Filodaki en büyük ve en lüks MSC Yacht Club – konuklara özel olanaklar ve 24 saat butler hizmeti ile birinci sınıf her şey dahil gemi deneyimi sağlayan  “gemi içinde gemi” premium konsepti.

•             Göz alıcı arka süitler, geniş balkonlu 50 teraslı süit ve açık havada özel jakuzili 32 farklı süit dahil olmak üzere 11 farklı tipte balkonlu kabin ve süit.

•             Yeni interaktif Pirate Cove temalı su parkı ve muhteşem yeni arka Sonsuzluk Havuzunun yanı sıra iki adet infinity jakuzisi dahil olmak üzere altı muhteşem yüzme havuzu.

•             Güverte 8’deki yeniden tasarlanan Chef’s Court alanında iki zarif bara sahip beş özel restoran ayrıca gemideki nefes kesici gezinti yolunda açık havada yemek yeme imkanı sunan The Butcher’s Cut imzalı özel et restoranı.

•             Şık açık lounge alanı ve barı ile Aurea misafirleri için seçkin Top 19 Solaryum.

•             Uzay ve gezegen keşfine adanmış fütüristik yeni bir temaya sahip, 7.567 fit karelik özel alanıyla filodaki en büyük çocuk alanı.

•             Ana tiyatrodan yüksek teknolojili diskoya ve her zamankinden daha büyük olan 12.215 metrekarelik kumarhaneden spor barlarına kadar eğlence seçenekleri.

•             Virüslerin ve bakterilerin 99’unu ortadan kaldırmak için UV-C ışın teknolojisini kullanan, misafirler ve mürettebat için temiz ve güvenli havayı garanti etmek üzere hava sirkülasyonu olmaksızın 100 temiz hava sunan, Fincantieri tarafından geliştirilen “Safe Air” yeni hava sanitasyon sistemine sahip dünyadaki ilk yolcu gemisi.

OCEAN CAY MSC MARINE RESERVE – AN AWARD-WINNING DESTINATION

Özel bir ada destinasyonu olan Ocean Cay MSC Marine Reserve, 2019’un sonunda açıldı. O zamandan beri, nesli tükenmekte olan mercanların restorasyonu ve diğer koruma ve eğitim programı uygulamaları dahil olmak üzere restore edilmiş eski bir endüstriyel kum çıkarma alanıydı.

Ocean Cay MSC Marine Reserve, kristal mavisi suların nefes kesici manzarasıyla çevriliyken, plajda dinlendirici bir gün geçirmek ve Bahamalar’ın canlı ruhunu hissetmek için konuklarına sandalyeler, şemsiyeler ve çok sayıda beyaz kumlu plaj sunar.

Sahil keyfinin yanı sıra, gün boyunca adanın tadını çıkarmanın birçok yolu var. Konuklar, kıyı gezileri programının bir parçası olarak bazı su sporları veya diğer aktiviteleri deneyebilir, hediyelik eşya için mağazaları gezebilir, görkemli bir kaplıca tedavisi ile kendilerini şımartabilir veya civardaki farklı bar ve yemek mekanlarından birinde yemek yiyip bir şeyler içebilirler. Gemiler doğrudan adaya yanaştığından konuklar, geleneksel Bahama Junkanoo geçit töreni, DJ’li bir plaj partisi ve Deniz Feneri’nden çarpıcı bir ışık gösterisi dahil olmak üzere, gece şenliklerinin keyfini çıkarmak üzere kolayca gemiye binebilir ve akşam tekrar adaya geri dönebilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şahika Ercümen ‘Hayalet Avcılığa’ dikkati çekmek için dalış yaptı

pruvahaber2021

Balıkçılar, “Vira Bismillah” diyecek

pruvahaber2021

İstanbul Boğazı transit gemi geçişlerine kapatıldı

pruvahaber2021

Gezi Önerisi: Kaklık Mağarası

pruvahaber2021

Rus savaş gemisi İstanbul Boğazı’nda

pruvahaber2021

Milli Takımlar belli oldu

pruvahaber2021

Römorkörden kurtuldu, tamamıyla karaya oturdu!

pruvahaber2021

MISIR’DA HEYECANLANDIRAN KEŞİF! 2 BİN 200 YILLIK GEMİ ENKAZI BULUNDU

pruvahaber2021

Van Gölü gelecek nesillere daha temiz aktarılacak

pruvahaber2021